FOTO ISTORIC** A fost sărbătoare pe Old Trafford! Ferguson, un sfert de veac de când e la United! Arbitrii și adversarii n-au vrut să-i strice sărbătoarea :)

A fost zi de sărbătoare astăzi pe Old Trafford, Sir Alex Ferguson împlinind un sfert de veac de domnie peste Manchester United. Momentul a fost celebrat înaintea partidei cu Sunderland, când scoțianul a primit un tablou cu a doua sa casă.

De asemenea, a fost dezvelit și noul nume al Peluzei Nord de pe Old Trafford, care de aici înainte se va numid „Sir Alex Ferguson”. Managerul „diavolilor” a pășit pe gazon în aplauzele întregului stadion, fiind ovaționat atât de fani, cât și de adversari și arbitri.

Nici cei de la Sunderland n-au vrut să-i strice sărbătoarea. Manchester United s-a impus la limită, scor 1-0, grație autogolului lui Wes Brown (min. 45), fost elev al lui Ferguson în perioada 2006-2011.