FOTO Fanii lui Werder nici nu își imaginau scenariul ăsta!** Nimeni nu credea că el va crea faza care va aduce o remiză pentru Augsburg

Werder Bremen a terminat la egalitate cu codașa Augsburg (1-1), dar rezultatul nu a fost atât de surprinzător pe cât a fost felul în care oaspeții au reușit să plece cu un punct de pe Weserstadion. Gazdele au condus cu 1-0 din minutul 61, după reușita lui Fullkrug și totul părea că se va încheia cu un succes la limită. Nu a fost așa, în minutul 92 soarta meciului fiind schimbată de o acțiune a portarului Simon Jentzsch.

Goalkeeperul a urcat în atac la un corner, după care a luat-o la goană spre propria poartă atunci când mingea a fost respinsă de apărătorii lui Werder. Pe drum, însă, a observat că unul dintre coechipierii lui fusese deposedat și a intervenit pentru a prelua posesia. A fost faultat de un adversar la 20 de metri și a obținut o lovitură liberă, în urma căreia Verhaegh a marcat golul care a valorat un punct pentru Augsburg.

Vezi mai jos succesiunea fazei care a condus la golul egalizator pentru Augsburg!

Jentzsch se retrage spre propria poartă…

…vede că un coleg e deposedat și intervine…