FOTO | Accidentare teribilă petrecută sub ochii lui Torje: nimeni nu a știut exact ce a pățit până nu s-a terminat meciul

Fenarbahce s-a impus cu 2-1 în meciul cu Konyaspor de sâmbătă și în urma acestui succes ocupă poziția a patra în clasament. Victoria contra echipei de pe locul 9 a fost plătită scump de atacantul olandez Dirk Kuyt.

Kuyt a fost titular în partida contra celor de la Konyaspor și a rămas pe teren toate cele 90 de minute în ciuda unei accidentări îngrozitoare. Vârful în vârstă de 34 de ani a postat pe rețelele de socializare, imediat după meci, o fotografie cu piciorul său drept în care avea o gaură provocată de crampoanele adversarilor. Lovitura teribilă a fost primită în repriza a doua, dar olandezul a strâns din dinți și a continuat partida.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Webo (min. 27) și Sow (min. 50), în timp ce pentru Konyaspor a înscris Rangelov din penalty (min. 43). La oaspeți, Torje a fost integralist la formația oaspete, Marica nici măcar nu a fost inclus în lot pentru acest meci. Atacantul român a suferit o accidentare la genunchi după meciul cu Grecia și cel mai probabil turcii nu au forțat o revenire prematură.

Publicat: 05 10. 2014, 14:25
Actualizat: 05 10. 2014, 15:14