Formă de zile mari arătată de Vătăjelu în Cehia! Fundașul a reușit o nouă pasă de gol și a ajuns la cota trei în actuala stagiune. Cât s-a terminat Sparta Praga – Slovan | VIDEO

Fotbalistul român Bogdan Vătăjelu, în vârstă de 24 de ani, a pasat la unicul gol al formației Sparta Praga, care a câștigat, duminică, pe teren propriu, scor 1-0, cu Slovan Liberec, în runda a 27-a din campionatul Cehiei.

În minutul 54, Vătăjelu i-a pasat lui Lafata, la marginea careului de 16 metri, care a șutat din întoarcere și l-a învins pe portarul advers.

Bogdan Vătăjelu, reprofilat din fundaș în mijlocaș stânga la Sparta, a evoluat până în minutul 77, când i-a lăsat locul lui Zahustel.

Fostul căpitan al formației CS Universitatea Craiova are trei pase de gol, în trei meciuri jucate pentru Sparta Praga, în campionatul Cehiei.

În clasament, Sparta se află pe locul al treilea, cu 49 de puncte, la 13 puncte de primul loc, ocupat de rivala Slavia. Slovan Liberec rămâne pe 10, cu 32 de puncte.