Florin Andone prinde din ce în ce mai puțin echipa la Deportivo La Coruna. Ce a reușit atacantul român în ultimul meci de campionat, cu FC Sevilla

Florin Andone (24 de ani) a prins o jumătate de oră de joc, cu tot cu prelungiri, în înfrângerea suferită de echipa sa, Deportivo La Coruna, scor 0-2, în deplasare la Sevilla. Atacantul român a început partida ca rezervă.

Conflictul de antrenamentele de luni, plus declarațiile în care se arăta nemulțumit de statutul său i-au dăunat lui Florin Andone. Din titular cu antrenorul Pepe Mel, românul a ajuns rezervă de lux pe El Riazor, chiar dacă a avut oferte în vară și a ales să rămână la club.

Andone a început un nou meci ca rezervă, însă tehnicianul Cristobal Parralo l-a băgat în teren în locul lui Celso Borges, în minutul 63. Totuși, atacantul a eșuat în a se face remarcat și echipa sa a pierdut. Wissam Ben Yedder (45) și Michael Krohn-Dehli (78) au înscris golurile partide disputate pe „Ramon Sanchez-Pizjuan”.

Dacă Florin Andone a fost rezervă, dar a prins minute, nu același lucru se poate spune despre Costel Pantilimon. Portarul împrumutat de la Watford nu a prins lotul la meciul din Andaluzia.

Florin Andone, cotat la 5 milioane de euro de către site-ul de specialitate transfermarkt.com, a înscris două goluri și pasat decisiv de două ori în acest sezon de La Liga, în 14 meciuri la Deportivo La Coruna.

Publicat: 02 12. 2017, 21:43
Actualizat: 02 12. 2017, 21:44