Fiorentina și AC Milan au încheiat anul cu o remiză. Pioli l-a lăsat în afara lotului pe Ianis Hagi

• Formația Fiorentina a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, împotriva echipei AC Milan, în etapa a 19-a din campionatul Italiei.

Giovanni Simeone a deschis scorul pentru gazde, în minutul 71, cu o lovitură de cap, din apropiere, după centrarea lui Cristiano Biraghi, pentru ca Hakan Calhanoglu să restabilească egalitatea, trei minute mai târziu, cu un șut din apropiere.

La gruparea din Florența, mijlocașul Ianis Hagi nu s-a aflat în lot.

În urma acestei remize, Fiorentina acumulează 27 de puncte și se menține pe locul 8, la două puncte avans de AC Milan, ocupanta locului 9.

Pentru Fiorentina urmează un alt meci pe care îl va juca pe teren propriu, vineri, 5 ianuarie, de la 21:45, împotriva echipei Internazionale Milano. La rândul ei, AC Milan va primi vizita celor de la Crotone, sâmbătă, de la 16:00.

Publicat: 30 12. 2017, 15:35
Actualizat: 30 12. 2017, 15:36