Fiorentina, rezultat mare în campionat! Ianis Hagi a privit de pe margine prestația colegilor săi din partida cu Hellas Verona

Fiorentina s-a impus categoric, duminică, pe terenul nou-promovatei Hellas Verona, scor 5-0, meci în care internaționalul de tineret, Ianis Hagi, a fost rezervă.

Fiorentina a deschis scorul rapid pe stadionul Marc’Antonio Bentegodi, prin Giovanni Simeone, fiul antrenorului Diego Simeone, în minutul 2. Atacantul argentinian a împins balonul în poartă, după ce portarul Nicolas a respins slab un șut din afara careului. Fostul jucător al Stelei, Cyril Thereau, a majorat scorul în minutul 10, dintr-o lovitură de pedeapsă. Astori a marcat pentru 3-0 în minutul 24, iar Veretout și Dias au marcat în partea secundă pentru 5-0.

Mijlocașul Adrian Stoian a fost titular la Crotone în deplasarea cu Cagliari, dar a fost înlocuit de Giovanni Crociata în minutul 77. Crotone a pierdut cu 1-0 la Cagliari, unicul gol partidei fiind marcat de Marco Sau în minutul 33. După primele trei etape, Crotone are un singur punct și un golaveraj de -4, fiind singura echipa care nu a marcat în sezonul 2017-2018 al campionatului italian.

Duminică se mai joacă în Serie A următoarele partide: Lazio – AC Milan, Benevento – FC Torino și Bologna Napoli.

Rezultatele de duminică din Serie A:

Inter Milano – SPAL 2-0 (Icardi-pen. 27′, Perisic 89′)

Atalanta – Sassuolo 2-1 (Cornelius 35′, Petagna 77′ / Sensi 28′)

Cagliari – Crotone 1-0 (Sau 33′)

Udinese – Genoa 1-0 (Jankto 16′)

Hellas Verona – Fiorentina 0-5 (Simeone 2′, Thereau-pen. 10′, Astori 24′, Veretout 62′, Dias 89′)