Fiorentina, distrusă a doua oară într-o săptămână! AS Roma – Fiorentina 4-1.Tătărușanu, îngenuncheat în trei minute de El Shaarawy și Salah. Formația lui Paulo Sousa a părăsit podiumul din Serie A

• AS Roma, ocupanta locului trei al clasamentului din prima ligă italiană, a câștigat, vineri, 4 matrie, scor 4-1, meciul jucat pe teren propriu cu Fiorentina, în etapa a 28-a din Serie A.

Golurile au fost marcate de Stephan El Shaarawy în minutul 22, Mohamed Salah în mnutele 25 și 58, Diego Perotti în minutul 38, respectiv Josip Ilicic, în minutul 45+2, din lovitură de pedepasă. Ciprian Tătărușanu, fostul jucător al Stelei, a fost integralist pentru formația pregătită de Paulo Sousa.

După această victorie a Romei, cele două echipe fac schimb de locuri în clasament. Formația pregătită de Luciano Spalletti urcă pe locul al treilea, cu 56 de puncte, la două puncte de Napoli, ocupanta locului secund, și la cinci de liderul Juventus. Fiorentina coboară pe locul patru, cu 53 de puncte în 28 de etape.