Fiorentina a smuls un punct la ultima fază a meciului cu Sassuolo. Tătărușanu, fără șanse la golurile adversarilor, în timp ce Ianis Hagi a rămas pe bancă

Fiorentina, cu Ciprian Tătărușanu integralist și Ianis Hagi rezervă, a remizat, duminică, în deplasare, scor 2-2, cu Sassuolo, în etapa a 35-a din campionatul Italiei.

Golurile au fost marcate de Politano, din penalty, în minutul 73, și Iemmello, în minutul 85, pentru gazde, iar pentru Fiorentina au punctat Federico Chiesa și Bernadeschi, în minutele 37, respectiv 90+4.

• În clasament, Fiorentina se află pe locul 8, cu 56 de puncte, iar Sassuolo pe 14, cu 40 de puncte.

Pentru echipa lui Ciprian Tătărușanu și Ianis Hagi urmează înfruntarea cu Lazio, programată pe teren propriu, în etapa a 36-a din Serie A, în timp ce Sassuolo va evolua în runda următoare cu Internazionale Milano, în deplasare.

Publicat: 07 05. 2017, 20:01
Actualizat: 07 05. 2017, 20:02