Final de drum pentru Mouscron în Cupă. Formația lui Mircea Rednic și Dorin Rotariu a fost eliminată de echipa momentului în Belgia. Fostul dinamovist a fost integralist

Mircea Rednic și Dorin Rotariu nu o duc prea bine în Belgia. Pe locul 11 în campionat, cu trei înfrângeri consecutive, Mouscron a fost eliminată și din Cupa Belgiei, în optimile de finală.

Charleroi a fost cea care i-a scos pe românii lui Mouscron din Cupă. Adversara lui Rednic și Rotariu traversează un sezon excelent, fiind pe locul 2 în campionat, cu 34 de puncte, la 6 în spatele liderului Club Brugge și la 4 distanță de urmăritoarea Anderlecht.

Singurul gol al partidei disputate pe teren propriu de Mouscron a fost înscris de Mamadou Fali, în minutul 53. La gazde, Dorin Rotariu (22 de ani) a fost integralist, aflându-se la a 11-a partidă din acest sezon, timp în care a marcat de 3 ori și a strâns un total de 727 de minute.

Următoarea adversară a celor de la Charleroi va fi stabilită în urma tragerii la sorți. Pentru Mouscron urmează meciul de campionat cu Sint-Truiden, programat pe 2 decembrie, de la ora 21:00.

Publicat: 29 11. 2017, 08:52
Actualizat: 29 11. 2017, 08:53