Faza zilei vine din Rusia! :) Un comentator a ieșit din direct în minutul 67 dintr-un motiv incredibil! Le-a urat privitorilor „la revedere” supărat pe deciziile arbitrului | VIDEO

Fanii ruși au rămas muți de uimire la meciul dintre Torpedo Vladimir și Tekstilshchik Ivanovo, scor 1-1. În repriza secundă, în miunutul 67 al meciului, comentatorul partidei și-a părăsit postul nervos fiind pe deciziile arbitrului.

Partida a fost transmisă de o televiziune din Rusia, dar suporterii care priveau din fața TV-ului au fost abandonați de comentator. Centralul a mutat un fault pentru Torpedo Vladimir în afara careului, deși faza impunea lovitură de pedeapsă.

A fost momentul în care comentatorul partidei a izbucnit. Pe numele său, Vladimir Nikolsky, acesta a contestat decizia arbitrului și nu s-a oprit nici la faza imediat următoare, când centralul a închis ochii și la hențul celor de la Ivanovo în careu.

„O rușine pentru fotbalul din Rusia”, a tunat comentatorul, care și-a părăsit postul spunând: „Dasvidaniya” (n.r. La revedere!) către privitorii partiei.

Publicat: 12 10. 2017, 10:15
Actualizat: 12 10. 2017, 10:19