Fază unică pe un teren de fotbal. VIDEO – Au marcat în timp ce adversarii se bucurau de reușita lor

• Fază inedită în campionatul Slovaciei, acolo unde Podbrezova a înscris un gol în timp ce adversarii de la Spartak Myjava se bucurau de reușita lor.

Campionatul Slovaciei a fost unul dintre cele mai „harnice” de pe Bătrânul Continent, prima ligă programând în acest weekend meciurile etapei secunde.

Duelul dintre Podbrezova și Spartak Myjava a făcut înconjurul lumii, după una dintre cele mai controversate faze văzute în ultimul timp pe terenul de fotbal. Mai exact, oaspeții din Myjava au deschis scorul în minutul 30, prin Sladek, dar nu s-au putut bucura de avantaj decât preț de câteva zeci de secunde. Adversarii au dus mingea la centru și, cum toți fotbaliștii lui Spartak se aflau în propria jumătate, arbitrul a considerat corect să fluiere reluarea jocului. Podio, de la Podbrezová, a avut de îndeplinit astfel o singură formalitate, și, în ciuda protestelor oaspeților, centralul a validat golul.

Din fericire pentru Myjava, golul controversat reușit de Podio nu a contat în stabilirea rezultatului final, același Sladek punctând pentru oaspeți, în minutul 90+1: Podbrezova – Spartak Myjava 1-2, după o dispută care a atras atenția ziarelor de profil de pe toate meridianele.