Fază stranie în Turcia! Ce a făcut un jucător, chiar sub ochii lui Alexandru Maxim și Alin Toșca! Gestul a devenit viral pe net | VIDEO

Românii lui Gaziantep, Alexandru Maxim și Alin Toșca, au asistat la o fază mai puțin întâlnită pe terenurile de joc, în ultima etapă din SuperLig. Badou Ndiaye, mijlocașul lui Trabzonspor, a primit un bilețel cu indicații de la margine, apoi l-a înghițit chiar pe terenul de joc.

Gaziantep a primit vizita lui Trabzonspor, în etapa a 25-a din prima ligă din Turcia. Pentru echipa lui Marius Șumudică, suspendat și aflat în tribune, au jucat Alexandru Maxim și Alin Toșca. Primul a fost înlocuit în minutul 85, în timp ce fundașul a rămas pe teren până la finalul meciului.

Gaziantep a remizat cu Trabzon, 1-1, într-un meci terminat dramatic, în care oaspeții au încris în minutul 92, dar golul a fost anulat prin decizie VAR.

Gazdele au oferit faza zilei la golul egalizator. Un alt gest, care a devenit viral, a venit din partea lui Badou Ndiaye. Mijlocașul camerunez a primit de pe bancă un bilețel cu indicații, iar după câteva faze a înghițit hârtia cu mesajul tehnic.

Fostul jucător al lui Galatasaray și Stoke City a fost schimbat după o oră de joc.

Publicat: 07 03. 2020, 18:50