Fanii s-au ridicat în picioare după un hat-trick magnific, însă el i-a lăsat mască cu o declarație arogantă! Ce a spus Ibrahimovic după un meci perfect

Atacantul lui PSG a oferit o nouă declarație antologică la finalul partidei cu Brest din turul III al Cupei Franței, câștigată de PSG cu 5-2, după ce a fost înlocuit în minutul 63 de Lucas Moura

• Ibra are 4 hat-trick-uri în două sezoane la PSG, trei dintre ele venind în actualul sezon

Zlatan Ibrahimovic a început anul 2014 excelent. Suedezul a marcat un hat-trick în doar 32 de minute (11, 40 și 42) în victoria lui PSG, scor 5-2, obținută pe terenul lui Brest, în turul III al Cupei Franței. Primul gol a fost unul superb, o execuție magnifică cu exteriorul de la 16 metri, fără preluare, care l-a lăsat mască pe goalkeeperul advers. Ibra și-a păstrat aroganța pe teren, neschițând nici măcar un gest după ce l-a învins pe Hartock în minutul 11. A fost al treilea hat-trick din acest sezon și al patrulea din carieră pentru suedezul de 31 de ani în tricoul PSG-ului, echipă care îi oferă un salariu anual de 15 milioane de euro.

Atacantul parizienilor a păstrat însă ce a fost mai bun pentru finalul partidei. Înlocuit în minutul 63 cu Lucas Moura, Ibrahimovic a părăsit terenul în aplauzele publicului, care s-a ridicat în picioare, în semn de respect. Însă Ibra nu a fost la fel de respectuos cu fanii lui Brest. Chestionat la finalul partidei în legătură cu „standing ovation”-ul privit, Ibrahimovic a mai oferit o declarație antologică! „Despre standing ovation? Nu a fost greu, când pe stadion au fost 500 de fani. Dar le mulțumesc, a fost ceva frumos”, a spus atacantul suedez.

21 de goluri și 6 pase decisive a dat Ibrahimovic în 22 de meciuri pentru PSG în acest sezon

Publicat: 08 01. 2014, 22:31
Actualizat: 08 01. 2014, 22:32