Fabinho și Naby Keita au debutat pentru Liverpool într-o victorie cu 7-0 a „cormoranilor”

Liverpool s-a distrat în primul amical al verii, reușind să demoleze formația Chester FC, care evoluează în al șaselea eșalon fotbalistic al Angliei. Fabinho și Naby Keita au debutat pentru finalista Ligii Campionilor. A fost de asemenea și primul meci pentru Sturridge și Origi, ambii reveniți după ce au împrumutați la West Brom, respectiv Wolfsburg.

Galezul Wilson a reușit o dublă în prima repriză, iar după ce Klopp a schimbat întreaga echipă la pauză, a urmat un scor fluviu. Milner din penalty, Sturridge cu o dublă, Kent și Ings au marcat în repriza a doua pentru „cormorani”. Fabinho a evoluat în prima repriză, iar Keita a intrat la pauză.

• Echipa folosită de Klopp în prima repriză: Karius – Clyne, J. Gomez, Phillips, Moreno – Fabinho, Woodburn – Wilson, Solanke, Jones – Origi
  • Echipa folosită în repriza secundă: Ward – R. Camacho, Klavan, P. Chirivella, Robertson – S. Ojo, N. Keita, R. Kent, J. Milner – D. Ings, Sturridge

Pentru Liverpool mai urmează trei meciuri cu echipe divizionare din Regat, după care o așteaptă jocurile tari cu Dortmund, Manchester City și Manchester United, de la International Champions Cup.

Publicat: 07 07. 2018, 20:15
Actualizat: 07 07. 2018, 20:16