Există viață și după Ronaldo! Real Madrid s-a impus lejer în prima etapă a noului sezon din La Liga, 2-0 cu Getafe

Real Madrid, campioana Europei, a câștigat cu 2-0 primul meci de campionat din „era” Julen Lopetegui! Echipa de pe Santiago Bernabeu s-a impus în fața celor de la Getafe, în prima etapă a noului sezon din La Liga. A fost prima partidă de campionat pentru Real Madrid fără Cristiano Ronaldo, plecat la Juventus.

Golurile au fost marcate de Dani Carvajal, în minutul 20, și Gareth Bale, în minutul 51.

Acesta a fost primul meci al Realului în La Liga fără Cristiano Ronaldo, plecat la Juventus în pauza de vară. Iar absența starului portughez s-a resimțit în tribune, unde au fost prezenți numai 48.466 de fani, cei mai puțini din ultimii ani.

E cea mai slabă audiență din sezonul 2008/2009. Atunci, în ultima etapă, când echipa venea după o serie de cinci înfrângeri, începută de un 2-6 cu Barcelona.

Publicat: 20 08. 2018, 10:58
Actualizat: 20 08. 2018, 10:59