Excelent pentru Răzvan Lucescu! Un român o ajută pe PAOK îl lupta pentru titlul din Grecia. Cum arată clasamentul

Atromitos a remizat, scor 2-2, în compania echipei Panetolikos, în etapa cu numărul 16 din prima ligă a Greciei. În urma acestui rezultat, PAOK Salonic are șansa de a se distanța la 12 puncte de echipa aflată pe locul 3.

Cu Vlad Morar integralist, Panetolikos a fost la un pas să învingă Atromitos, dar a cedat pe final. Gazdele de la Atromitos au deschis scorul prin Nsikulu, în minutul 50, dar Panetolikos a răsturnat scorul în doar opt minute. Mana a reușit o dublă între minutele 69 și 77, iar surpriza se contura. Mujakic a egalat în minutul 83 și a salvat un punct pentru Atromitos.

PAOK va evoluat duminică, pe terenul lui Asteras Tripoli. Ocupanta locului secund, Olympiacos, merge pe terenul penultimei clasate Levadiakos. Olympiakos are un punct peste Atromitos, în timp ce PAOK are nouă puncte peste locul 3, respectiv opt peste a doua clasată. După 14 etape, PAOK n-a pierdut niciun joc și Răzvan Lucescu visează să aducă la Salonic primul titlu după o pauză de peste 30 de ani.