Espanyol – Real Sociedad, scor 1-2, în primul meci al etapei a 22-a din campionatul Spaniei

Real Sociedad a câștigat, vineri, meciul jucat în deplasare cu Espanyol, scor 2-1, în etapa a 22-a din campionatul Spaniei.

Carlos Vella și Asier Illarramendi au marcat pentru Real Sociedad, în minutele 26, respectiv 61, în timp ce golul gazdelor a fost înscris de Hernan Perez, în minutul 35.

Espanyol: D. Lopez – Navarro, Lopez, D. Reyes, Caricol – Fuego, Jurado, Perez (A. Vazquez 83), Moreno, J. A. Reyes – Caicedo (Melendo 77). Antrenor: Quique Flores.

Real Sociedad: Rulli – Odriozola, Navas, Martinez, Berchiche – Prieto, Illarramendi, Zurutuza – Vela, Willian Jose (Juanmi 9), Oyarzabal (Concha 90+3). Antrenor: Eusebio Sacristan.

În urma acestui rezultat, Real Sociedad acumulează 41 de puncte și urcă pe poziția a 4-a în clasament, în timp ce Espanyol se află în continuare pe locul 8, cu 32 de puncte.

Publicat: 11 02. 2017, 14:06
Actualizat: 11 02. 2017, 14:07