Eroul lui Tottenham în „Boxing Day”, Gareth Bale și-a surprins fanii!** FOTO Ce a făcut după meciul cu Aston Villa

Aston Villa nu și-a revenit după înfângerea la scor din etapa a 17-a, 0-8 pe Stamford Bridge, cu Chelsea, și a pierdut și miercuri, 0-4 cu Tottenham, pe teren propriu.

Trei dintre golurile echipei lui Villas Boas au fost marcate de vedeta echipei, Gareth Bale, în minutele 61, 72 și 84, Defoe deschizând scorul în minutul 58.

După această victorie, Tottenham ocupă locul 4, la 16 puncte în spatele liderului Manchester United, în timp ce Aston Villa se află pe poziția 16.

După meci, Garteh Bale a solicitat mingea cu care a marcat hattrick-ul și a postat pe Twitter o poză în care balonul era folosit ca ornament în vârful bradului de Crăciun.

Publicat: 27 12. 2012, 11:34
Actualizat: 27 12. 2012, 11:45