Era favorit să fie numit „Golul Sezonului în MLS”**, dar a fost detronat în ultima clipă! Golul câștigător VIDEO

Seattle Sounders și Vancouver Whitecaps sunt două echipe din MLS a căror rivalitate datează încă din anii ’70. Întâlnirile dintre cele două cluburi americane oferă de fiecare dată un spectacol de neuitat spectatorilor.

În confruntarea din acest sezon, în minutele 81 și 84, cei de la Sounders au reușit să întoarcă scorul în favoarea lor, 2-1. Voleul lui Eric Hassli, francezul celor de la Vancouver, din minutul 85 a stabilit însă scorul final al derby-ului, 2-2.

Senzaționala execuție a atacantului a fost văzută multă vreme ca favorită la câștigarea „Golului Campionatului”. Suprinzător pentru mulți, trofeul s-a dus la Darlington Nagbe, debutantul celor de la Portland.