Enner Valencia a anunțat că nu va trebui să fie operat după accidentarea suferită la meciul cu Astra

Fotbalistul echipei West Ham United, Enner Valencia, a anunțat, luni, pe Instagram, că nu va trebui să fie operat după accidentarea la piciorul drept suferită la meciul cu Astra Giurgiu, din prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Europa.

Vreau să vă mulțumesc tuturor pentru susținerea și afecțiunea arătate în această situație dificilă. Slavă Domnului, astăzi (n.r. – luni) am primit vestea bună că nu va trebui să fiu operat. Toate cele bune!„, a notat Valencia.

În urmă cu trei zile, West Ham United anunța că Enner Valencia a suferit la meciul cu Astra Giurgiu ceea ce pare să fie o accidentare importantă la genunchiul drept și glezna dreaptă. Se estimase că va urma o intervenție chirurgicală, care îl va scoate din circuit jumătate de an. După noile coordonate, presa britanică anunță că ecuadorianul ar putea să revină pe gazon în aproximativ două luni.

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, la 30 iulie, în deplasare, scor 2-2 (0-1), cu formația engleză West Ham United, în prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Europa. Enner Valencia a înscris un gol în minutul 23 și în minutul 37 a părăsit terenul accidentat. Returul este programat joi, de la ora 21.00, la Giurgiu.

sursa foto: theguardian.com

Publicat: 03 08. 2015, 16:55
Actualizat: 03 08. 2015, 16:56