„E inexplicabil ce s-a întâmplat!” Florin Andone, TRIST după cel mai frumos gol al carierei. Cum a pierdut SuperDepor un meci care părea ca și rezolvat

Florin Andone a reușit al dolea său gol după transferul la Deportivo La Coruna, în partida pierdută dramatic de galicieni în fața Sevillei, scor 2-3, în etapa 12 din Primera Division.

• Deportivo – Sevilla 2-3 (R. Babel 1, Andone 42 / N’Zonzi 44, Vitolo 87, Mercado 90+2)

Internaționalul român a înscris pentru 2-0 în minutul 42, după o acțiune personală superbă, în care a trecut de trei adversari și l-a învins pe Sergio Rico (vezi aici video), însă a terminat meciul cu capul în pământ.

Sevilla a redus din handicap chiar înainte de pauză, prin N’Zonzi (44), iar în minutul 87 a restabilit egalitatea prin Vitolo. Schimbat în minutul 88, Florin Andone a privit de pe margine finalul dramatic și golul victoriei reușit de oaspeți în minutul 90+2, prin Mercado.

După meci, Andone a declarat că reușita sa nu îl mulțumește în niciun fel, în condișiile în care Deportivo nu a obținut nici măcar un punct și a afirmat că nu are nicio explicație pentru ceea ce s-a întâmplat în finalul partidei.

„E inexplicabil. Nu am nicio satisfacție personală! Preferam să nu înscris și să câștigăm jocul, dar e chiar inexplicabil ce s-a întâmplat. Am pierdut meciul în cinci minute și asta ne doare mult. Pentru mine, noi meritam victoria. Dar așa este fotbalul și detaliile te pot face să piezi. Asta s-a întâmplat astăzi. Nu știu ce să zic”, a declarat Florin Andone după meci.

Publicat: 19 11. 2016, 16:52
Actualizat: 19 11. 2016, 16:53