Drogba i-a transmis un mesaj lui Lukaku, după ce belgianul a ratat penalty-ul decisiv din Supercupă

Bayern Munchen a câștigat Supercupa Europei la capătul unuei meci extrem de dramatic, în fața lui Chelsea.

După 120 de minute scorul era egal, 2-2, după ce germanii egalaseră prin Javi Martinez în ultima secundă a primelor 90 de minute. Au urmat apoi loviturile de departajare, iar Romelu Lukaku (20 de ani) a fost singurul care a ratat, chiar penalty-ul decisiv, și astel Bayern s-a impus cu scorul de 5-4.

Belgianul a fost consolat la finalul meciului de toată lumea, chiar fosta stea de pe Stamford, Didier Drogba transmințânu-i un mesaj prin intermediul rețelei de socializare Twitter.

„Doar cei care nu execută un penalty nu ratează și tu ai fost destul de puternic să-ți asumi responsabilitatea sta. Înveți, așa cum am învățat și eu când am fost eliminat în finala de la Moscova sau în semifinala cu Barcelona. Muncește în continuare și vor veni și zile bune. Tu ești Chelsea, ești un „albastru” și „albaștrii” nu renunță niciodată”, a scris Drogba, atacantul lui Galatasaray, pe contul personal.

Publicat: 31 08. 2013, 15:43
Actualizat: 31 08. 2013, 15:44