Dragoș Grigore, suspendat două meciuri pentru un fault comis în februarie, după care primise doar „galben”

Fotbalistul echipei Toulouse, Dragoș Grigore, a fost suspendat de liga franceză două meciuri, ca urmare a unui fault comis la partida din 28 februarie cu Saint-Etienne, la care românul a primit doar un cartonaș galben, informează 20minutes.fr.

Grigore l-a faultat dur pe jucătorul formației Saint-Etienne, Landry Nguemo, în minutul 67 al meciului de pe teren propriu din februarie. Antrenorul oaspeților, Christophe Galtier, a afirmat după meci că respectivul cartonaș este „galben-portocaliu”.

Suspendarea erte valabilă din data de 7 aprilie, de la miezul nopții. Astfel, Dragoș Grigore va rata partidele cu Montpellier și cu Lorient, din 12 și 18 aprilie.

FC Toulouse a remizat, la 28 februarie, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Saint-Etienne, într-un meci din etapa a XXVII-a a campionatului Franței. Dragoș Grigore a jucat până în minutul 71.

Publicat: 03 04. 2015, 14:02
Actualizat: 03 04. 2015, 14:03