„Două miracole pentru Tătărușanu”. Twitter-ul a luat foc, după ce românul a adus victoria Fiorentinei. Evoluție incredibilă

Ciprian Tătărușanu a făcut cel mai bun meci al său în tricoul Fiorentinei. Chiar dacă a primit gol, fostul goalkeeper al Stelei a fost omul decisiv pentru gruparea viola, în victoria 2-1, ope terenul Veronei. Românul s-a remarcat la două faze petrecute în minutul 78.

Preferat de Montella lui Neto, care a refuzat să își prelungească contractul, Tătărușanu a trecut peste tracul primelor meciuri din Italia. Dacă în precedentele partide s-a remarcat mai degrabă prin nesiguranță, azi, pe terenul Veronei, portarul s-a transformat din nou în „Super Tătă”.

Fiorentina s-a impus, grație golurilor lui Rodriguez ’35 și Babacar 90+4, dar soarta meciului putea fi cu totul alta în absența internaționalului nostru. La scorul de 1-1, în minutul 78, Tătărușanu a scos in-extremis un șut violent al lui Paloschi, pentru ca apoi să „zboare” în celălalt colț și să respingă mingea reluată cu capul de Pellissier (cel care marcase în minutul 72).