Din nou IBRA Show la Paris!** PSG – Marseille 2-0. VIDEO Dubla lui Ibrahimovic

PSG s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Franței, după ce a învins-o pe Olympique Marseille, scor 2-0, într-o partidă disputată pe arena Parc des Princes, din Paris.

Așa cum se întâmplase și derby-ul disputat în Ligue I, în urmă cu doar trei zile, câștig de cauză au avut tot parizienii, iar Zlatan Ibrahimovic s-a aflat din nou pe lista marcatorilor.

Dacă în meciul din campionat suedezul marca golul de 2-0 în prelungirile partidei, de această dată starul lui PSG a reușit o „dublă”.  Ibrahimovic a deschis scorul în mintul 35 al partidei, când, ajuns față în față cu Mandanda după un duel fizic cu Lucas Mendes, nu a iertat și a trimis balonul în plasă de la 10 m, iar în mintul 64  a „închis” tabela, după ce a transformat un penalty.

La oaspeți senegalezul Moudou Sougou a început meciul pe banca de rezerve și a fost aruncat în joc pentru ultimele 11 minute ale partidei, fără vreo realizare notabilă.

PSG – Marseille 2-0 (Ibrahimovic ’35, ’64 -pen), optimi Cupa Franei, o singură manșă

VIDEO VEZI AICI GOLUL MARCAT DE IBRAHIMOVIC în minutul 35

VIDEO GOLUL MARCAT DE IBRAHIMOVIC din penalty, în mintul 64

Vezi mai jos cele mai interesante dispute ale zilei

Bayern – Dortmund 1-0 (Robben ’33), sferturi de finală Cupa Germaniei, o singură manșă

Middlesbrough – Chelsea 0-2 (Ramires ’51, Moses ’73), optimi Cupa Angliei (LIVE PE voyo.ro)

Ajax – Alkmaar 0-3 (Altidore ’74, ’90+2, Gudmundsson ’88) semifinală Cupa Olandei

Publicat: 27 02. 2013, 23:55
Actualizat: 28 02. 2013, 00:04