Din nou GOL Florin Andone! Atacantul a înscris iar un gol superb, dar SuperDepor a pierdut dramatic cu Malaga: 4-3, în minutul 90+2. VIDEO cu reușita românului

Internaționalul român Florin Andone a înscris din nou pentru Deportivo La Coruna, în partida pierdută dramatic de galicieni pe terenul Malagăi, scor 4-3. SuperDepor a revenit de la 3-1 la 3-3, dar Malaga s-a impus in prelungiri.

• Malaga – Deportivo La Coruna 4-3 (Santos 21 pen, 56, Ramirez 40, Ontiveros 90+2 / Borges 3 pen, 81, Andone 72)

Titularizat din nou de tehnicianul Gaizka Garitano, Andone a înscris golul prin care La Coruna a revenit la 3-2, în minutul 72 al partidei, cu o frumoasă lovitură de cap, din centrarea lui Gil.

Prin reușita de astăzi, atacantul de 23 de ani a ajuns la al treilea gol în tot atâtea partide consecutive, dar nici de această dată nu a reușit să-și ajute echipa să obțină măcar un punct. La Coruna a pierdut după un gol primit în prelungiri, așa cum se întâmplase și etapa trecută, cu Sevilla.

Deportivo a deschis scorul în minutul 3 al partidei, prin Borges, care a transformat un penalty, însă Malaga a revenit spectaculos și a întors scorul până la pauză, prin Santos 21 – penalty și Ramirez 40, iar în minutul 56 Santos reușea dubla și făcea 3-1.

Andone a redus din handicap în minutul 72, iar același Borges a marcat pentru 3-3 cu 9 minute înainte de final. Meciul părea să curgă spre un egal, însă Malaga a lovit necruțător în prelungirile partidei, prin Ontiveros (90+2).

Deportivo La Coruna rămâne astfel cu 10 puncte și ocupă locul 17 în clsament, după 13 etape.

Golul reușit de Florin Andone în Malaga – Deportivo La Coruna 3-2

3-2 Florin Andone de fififilive

Publicat: 26 11. 2016, 15:56
Actualizat: 26 11. 2016, 15:57