Din nou Florin! Andone a ajuns la golul 10 pentru Cordoba și le-a adus andaluzilor o victorie uriașă. VIDEO Vezi reușita

Almeria – Cordoba 0-1 (Andone 52)

Florin Andone (22 de ani) a înscris din nou penturu Cordoba, în partida disputată cu Almeria, în deplasare, câștigată de andaluzi, scor 1-0.

Atacantul român a reușit singurul gol al partidei în minutul 52, din pasa lui Sasa Markovic, după ce în prima repriză mai marcase un gol, anulat în mod eronat pentru ofsaid.

Din păcate, Andone a văzut un cartonaș galben în finalul primei reprize (minutul 42). Este al cincilea avertisment văzut de decarul Cordobei în acest sezon, acesta fiind astfel suspendat pentru următoarea partidă, deplasarea cu Valladolid.

A fost a zecea reușită pentru atacantul de 22 de ani, care e golgheterul Cordobei în acest sezon.

Grație acestei victorii, Cordoba revine pe locul doi în clasament, cu 39 de puncte, la egalitate cu liderul Deportivo Alaves.

Publicat: 17 01. 2016, 22:00
Actualizat: 17 01. 2016, 22:32