Din nou Andone! Românul a marcat pentru Cordoba în deplasarea de la Bilbao! VIDEO Vezi golul

Athletic Bilbao B – Cordoba 1-2. Florin Andone își continuă forma excelentă traversată în acest sezon în tricoul Cordobei, iar în această etapă a marcat din nou pentru andaluzi.

Atacantul român a deschis scorul în minutul 10 al partidei cu Athletic Bilbao B, aceasta fiind a 12-a reușită din campionat, în acest sezon. Internaționalul român a primit o pasă în marginea careului mic, a controlat bine balonul și l-a trimis apoi în poarta lui Álex Remiro (vezi video mai jos)

Cordoba și-a majorat avantajul în minutul 61, prin Fidel, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Ager Aketxe a marcat golul celor de la Athletic Bilbao B.

Publicat: 05 03. 2016, 20:40
Actualizat: 05 03. 2016, 21:15