Deportivo La Coruna nu-și revine și rămâne în zona retrogradării! Cu Florin Andone pe teren, clubul din Galicia a făcut încă un pas greșit

Formația Deportivo La Coruna, cu atacantul Florin Andone integralist, a încheiat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, meciul susținut în compania echipei Las Palmas, în etapa a 29-a din campionatul Spaniei.

Mijlocașul croat împrumutat de Las Palmas de la FC Barcelona, Alen Halilovic, a deschis scorul în minutul 3, iar Raul Albentosa a restabilit egalitatea în minutul 22.

În urma acestei remize, cele două echipe rămân pe locuri retrogradabile. La Coruna se află pe 19 din 20, cu 20 de puncte, la șapte puncte avans de ultima clasată, Malaga, și la un punct în spatele celor de la Las Palmas. Prima echipă aflată deasupra zonei retrogradării este Levante, cu 27 de puncte, cu nouă etape înainte de final.

Pentru Deportivo urmează meciul cu Atletico Madrid, programat pe 1 aprilie, în deplasare, în timp ce Las Palmas va primi vizita campioanei Real Madrid, pe 31 aprilie.

Publicat: 17 03. 2018, 16:21
Actualizat: 17 03. 2018, 16:22