Deportivo a pierdut din nou în La Liga și e la retrogradare! Florin Andone a jucat doar 30 de minute în Getafe – La Coruna 3-0

Formația Deportivo La Coruna, cu atacantul Florin Andone intrat pe parcursul meciului, a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 3-0, de echipa Getafe, în etapa a 26-a din campionatul Spaniei.

Gazdele s-au impus grație golurilor marcate de Angel, în minutul 40, și Jorge Molina, în minutul 82, și a autogolului lui Eneko Boveda, din minutul 44.

Internaționalul român Florin Andone a fost introdus pe teren în minutul 63, în locul mijlocașului ghanez Sulley Muntari, însă nu a reușit să își ajute echipa să evite înfrângerea.

A fost al 16-lea eșec stagional pentru Deportivo La Coruna, care rămâne pe penultima poziție în La Liga, cu 18 puncte, la cinci avans de ultima clasată, Malaga, și la două puncte în spatele celor de la Levante, care ocupă poziția a 17-a, prima care asigură salvarea de la retrogradare. Levante are, însă, și un meci mai puțin disputat. Nou-promovata Getafe se află pe locul 8, cu 36 de puncte.