Dennis Man scrie istorie! Ce notă a primit după meciul perfect în tricoul Parmei: gol și două pase de gol în partida cu Ternana!

Italienii au aflat când revine Dennis Man pe teren. Parma îl va avea la dispoziție chiar înaintea marelui derby
Vezi galeria foto - 7 poze

Dennis Man, jucătorul echipei de fotbal Parma, a înscris un gol şi a reuşit două assisturi în meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Ternana, în liga secundă din Italia.

Titular în banda dreaptă a atacului, internaționalul Dennis Mân a marcat pentru Parma în minutul 10, la doar două minute de când Ternana deschisese scorul.

După 18 etape scurse din actualul campionat, Parma are 38 de puncte și este pe primul loc în Serie B. Parma este urmată de Venezia, 34 p, Cremonese, 32 p, Como, 32 p, Cittadella, 32 p etc. Palermo este pe locul 7, cu 29 de puncte.

Dennis Man, care a ajuns la 7 goluri în 14 meciuri în actuala ediţie din Serie B, a jucat până în minutul 71. Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a fost rezervă.

Dennis Man fost cel mai bun jucător al meciului, primind cea mai mare notă din partea presei italiene, 8.

Tot sâmbătă, Palermo a remizat în deplasare cu Como, scor 3-3. Fundaşul român Ionuț Nedelcearu a fost integralist la Palermo, la fel ca portarul Mirko Pigliacelli, fost la Universitatea Craiova.