Debut perfect pentru Prepeliță în Rusia! VIDEO Mijlocașul a fost titular și a marcat golul victoriei pentru Rostov

Andrei Prepeliță a debutat ca titular la FC Rostov și a marcat primul său gol, după ce s-a transferat la gruparea din Rusia în finalul perioadei de transferuri.

• Fostul dinamovist Miha Mevlja a fost și el titular în victoria obținută de Rostov pe teren propriu, scor 2-1, în partida cu Krylya Sovetov Samara

Prepeliță a înscris golul victoriei pentru Rostov, în minutul 59, când a trimis balonul în plasă cu o lovitură puternică de cap, în urma unui corner (Vezi mai jos faza, de la secunda 20).

Gazdele au deschis scorul în minutul 33, prin Bukharov, iar Krylya Sovetov a revenit pe tabelă în minutul 54, după ce Erokhin a trimis balonul în propria poartă.

După 6 etape scurse din noul sezon, Rostov ocupă locul patru în Rusia, cu 10 puncte obținute.

Publicat: 10 09. 2016, 10:02
Actualizat: 10 09. 2016, 10:03