Debut în forță pentru Inzaghi în Serie A. AC Milan – Lazio Roma 3-1. Ștefan Radu a fost căpitanul oaspeților și a jucat tot meciul

Lazio Roma, cu fundașul Ștefan Radu titular, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), de formația AC Milan, în prima etapă a campionatului italian, informează Gazzetta dello Sport.

Radu a fost căpitanul lui Lazio, a jucat tot meciul și a primit un cartonaș galben în minutul 25.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Honda ‘7, Muntari ’56 și Menez ’64 din penalti, în timp ce oaspeții au punctat prin autogolul lui Alex, în minutul 67.

Într-un alt meci din prima etapă din Serie A, echipa Atalanta Bergamo a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 0-0, cu formația Hellas Verona.

Partidele AC Cesena – FC Parma, Genoa – SSC Napoli, US Palermo – Sampdoria Genova, Sassuolo – Cagliari, FC Torino – Internazionale Milano și Udinese – Empoli se vor disputa în această seară.