Debut de vis pentru Sougou!** VIDEO Fostul jucător al CFR-ul a marcat chiar la primul meci pentru Marseille. Golul său a iritat toată Franța

Modou Sougou n-a avut nevoie de prea mult timp pentru a le demonstra celor de la OM că au făcut o investiție bună. Fostul mijlocaș a reușit să marcheze la primul său meci pentru Marseille.

Senegalezul a fost introdus titlar în partida cu Rouen, din Cupa Franței, iar decizia a antrenorului a fost răsplătită cu o evoluție foarte bună și cu un gol. Sougou a marcat pentru 2-0 în minutul 60, dar faza în sine a fost destul de controversată.

Cei de la Rouen au reclamat faptul că mingea n-a trecut linia porții, iar portarul gazdelor a încasat cartonașul galben pentru proteste. Francezii au răbufnit pe forumuri, acuzând faptul ca OM a marcat un gol inexistent.

Sougou a fost schimbat în minutul 69 cu Gignac. Scorul a fost deschis de Valbuena, în minutul 42. Dugimont a marcat pentru gazde în minutul 67, iar Rouen – Olympique Marseille, din Cupa Franței s-a terminat 1-2.