De neoprit! Florin Andone, gol și pasă de gol pentru Cordoba! VIDEO MEMORABIL | Cum a celebrat românul reușita

Florin Andone își continuă forma excelentă și a marcat din nou pentru Cordoba, în partida cu Mallorca, din etapa 20 a ligii secunde din Spania.

• Cordoba s-a impus cu 3-1, grație golurilor marcate de Andone 17, Xisco 26 și Markovic 72, respectiv Llamas 73

Atacantul român a deschis scorul în minutul 17, reușind astfel al nouălea gol al sezonului, în 17 meciuri jucate pentru Cordoba.
Andone a fost lansat perfect de la limita ofsaidului și a rămas singur cu portarul advers, pe care l-a învins cu un șut plasat la colțul lung.

Nouă minute mai târziu, Andone a pasat decisiv pentru a doua reușită a gazdelor, semnată de Xisco (26).

• Andone, care tocmai a semnat un nou contract cu Cordoba, scadent în vara lui 2018, este dorit de două formații din Anglia, Southampton (Premier League) și Brighton (Championship).

În cazul unei victorii, Cordoba va acumula 36 de puncte și va urca pe locul în liga secundă din Spania, ce asigură promovarea directă în Primera.

FOTO Cum a celebrat Andone golul marcat în partida Cordoba – Mallorca

Atacantul de 22 de ani a avut un mod special de a sărbători golul marcat în partida cu Mallorca. Acesta a primit din partea unui copil de mingi o pereche de ochelari de soare, pe care i-a purtat simulând o prezentare de modă. Imaginile au fost preluate de întreaga presă din Spania.

9 goluri a marcat Andone în acest sezon pentru Cordoba, în cele 17 meciuri jucate în campionat

Publicat: 10 01. 2016, 20:46
Actualizat: 10 01. 2016, 22:26