De infarct! Mihai Popescu a trăit cel mai nebun meci din carieră! St Mirren s-a luptat până în ultima clipă pentru evitarea retrogradării

Mihai Popescu (26 de ani), dinamovistul împrumutat la St. Mirren, în Scoția, s-a salvat de la retrogradare la capătul unui meci nebuni. St. Mirren a învins Dundee United la loviturile de departajare și va juca și în sezonul viitor de primă ligă din Scoția.

După 90 de minute scorul a fost egal 1-1. Clark a marcat pentru Dundee din penalty, iar Mullen a egalat pentru gazde după 26 de minute. S-a ajuns la loviturile de departajare, acolo unde Dundee a ratat toate cele patru execuții!

Safranko, Sow, Booth și Pawlett au ratat, în timp ce Mihai Popescu a înscis de la 11 metri și a asigurat rămânerea lui St. Mirren în prima ligă scoțiană. Celălalt român, Laurențiu Corbu nu a fost nici măcar rezervă.

Mihai Popescu a jucat 36 de meciuri în acest sezon la St. Mirren, timp în care a marcat de două ori. Transfermarkt îl cotează pe fundașul central la 500.000 de euro.

Publicat: 26 05. 2019, 20:52
Actualizat: 26 05. 2019, 21:13