Dar chiar întotdeauna numai el?:)** Balotelli a înscris din nou pentru Milan și a egalat un record vechi de 15 ani. VIDEO – Ce a reușit ‘Super Mario’ cu Parma:

Formația AC Milan a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Parma, în primul meci al etapei a XXV-a a campionatului Italiei.

AC Milan s-a impus prin autogolul lui Paletta, din minutul 39 și reușita lui Balotelli, din minutul 78. Pentru Parma a marcat Sansone ’90+3.

Prin golul bifat în această seară, „Super Mario” a devenit primul jucător al „diavolilor”, după Oliver Bierhoff, care să înscrie 4 goluri în primele trei meciuri de la debut (germanul reușise o performanță identică în 1998).

CLICK AICI PENTRU GOLUL LUI BALOTELLI
Grație victoriei din această seară, Milan își consolidează poziția a 5-a și se înscrie cu șanse mari pentru un loc de Ligă. Lazio, ocupanta locului trei, ultimul care permite accederea în cea mai importantă competiție inter-cluburi din lume e la doar trei lungimi distanță.

Partidele Chievo Verona – Palermo și AS Roma – Juventus Torino au loc sâmbătă, iar meciurile Catania – Bologna, Genoa – Udinese, Napoli – Sampdoria Genova, Pescara – Cagliari, Torino – Atalanta Bergamo și Fiorentina – Inter Milano se dispută duminică. Întâlnirea Siena – Lazio Roma este programată luni

Publicat: 15 02. 2013, 23:50
Actualizat: 16 02. 2013, 08:52