Dani Alves va fi indisponibil trei săptămâni!** Ce meciuri ratează fundașul

Fundașul formației FC Barcelona, Dani Alves, accidentat la meciul cu Real Madrid, scor 2-2, din campionatului Spaniei, va fi indisponibil trei săptămâni, a anunțat site-ul oficial al grupării catalane.

Brazilianul a suferit o accidentare la piciorul stâng, fiind înlocuit cu Montoya, în minutul 27.

Jucătorul va rata meciurile naționalei Braziliei cu Irakul și Japonia, din 11, respectiv 16 octombrie.

Echipa FC Barcelona a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 2-2 (1-1), cu formația Real Madrid, într-un meci din etapa a VII-a a campionatului spaniol. Golurile Barcelonei au fost marcate de Messi, în minutele 31 și 61, în timp ce pentru Real Madrid a înscris Cristiano Ronaldo, în minutele 23 și 66

Sursa: Mediafax

Publicat: 08 10. 2012, 10:23
Actualizat: 08 10. 2012, 10:24