Dan Petrescu și Eric Bicfalvi au pierdut! Ce a făcut echipa lui Cristi Tănase

Echipa Jiangsu Guoxin Sainty, antrenată de Dan Petrescu, a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), de formația Chongqing Lifan, într-un meci din etapa a XXVII-a a campionatului chinez.

Fundașul Marius Constantin a fost rezervă la Jiangsu Guoxin Sainty.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Fernandinho ’43 și Gigliotti ’68, în timp ce pentru gazde a înscris Sun Ke, în minutul 37.

Echipa Liaoning Whowin, cu mijlocașul Eric Bicfalvi integralist, a fost învinsă, acasă, cu scorul de 1-0 (0-0, de formația Henan Jianye). Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în proprie poartă de Yang Shanping, în minutul 53.

Echipa Tianjin Teda, cu mijlocașul Cristian Tănase integralist, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de formația Guangzhou R&F. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Lu Lin, în minutul 55.

În urma acestor rezultate, Jiangsu Guoxin Sainty se află pe poziția a noua, cu 34 de puncte, Liaoning Whowin ocupă locul 13, cu 27 de puncte, iar Tianjin Teda se află pe poziția a 14-a, tot cu 27 de puncte.