Dan Petrescu a urcat pe loc de cupe europene! Dinamo Moscova – Kuban Krasnodar, scor 3-1

Dinamo Moscova, antrenată de Dan Petrescu, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-0), formația Kuban Krasnodar, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului rus, informează site-ul sport-express.ru.

Atacantul Gheorghe Bucur a jucat până în minutul 86 la Kuban Krasnodar, fosta formație pregătită de Dorinel Munteanu, în timp ce George Florescu a fost rezervă la Dinamo Moscova.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Voronin ’58, Granat ’63 și Kuranyi ’83 din penalti, în timp ce pentru oaspeți a înscris Balde, în minutul 50.

În urma acestei victorii, Dinamo Moscova a urcat pe locul cinci în clasament, cu 23 de puncte, în timp ce Kuban Krasnodar a rămas pe poziția a zecea, cu 14 puncte.