Cupa Italiei:** Juventus – Milan 2-2! Del Piero și Vucinic duc „Bătrâna Doamnă” în finală

Italia și-a aflat prima finalistă. După ce în partida de la Milano, Juventus a învins cu 2-1, la Torino, Milan a reușit să întoarcă scorul, după ce Del Piero a marcat pentru Juve și a trimis meciul în prelungiri prin reușitele lui Mesbah și Maxi Lopez.

Golul lui Vucinic din minutul 96 s-a dovedit a fi decisiv, „Bătrâna Doamnă” anunțându-și prezența în ultimul act.

Juventus și Milan se întâlnesc în această seară în returul semifinalelor Cupei italiei. Clasate pe primele două poziții în Serie A, cele două echipe reeditează în această seară unul dintre meciurile de tradiție ale Italiei.

În partida tur, Juventus s-a impus cu 2-1.
În cealaltă semifinală se întâlnesc Siena și Napoli. În tur, Siena a învins cu 2-1, iar returul urmează să se dispute miercuri, 21 martie.
Publicat: 20 03. 2012, 21:47
Actualizat: 21 03. 2012, 10:49