Cum se descurcă Hamroun la arabi. VIDEO | Pasă genială de gol dată de fostul mijlocaș al Stelei

Jugurtha Hamroun a fost titular în fiecare dintre cele două meciuri pe care Al Sadd le-a jucat până acum în campionatul Qatarului, însă fostul mijlocaș al Stelei n-a jucat până la final în niciunul dintre ele. Hamroun a reușit totuși o pasă de gol.

Una dintre cele mai mari pierderi suferite de Steaua în vară a fost plecarea lui Jugurtha Hamroun. Mijlocașul pe care Steaua l-a luat de la Oțelul Galați a ținut neapărat să se transfere la Al Sadd, club care l-a dorit cu insistență. Până la urmă, Gigi Becali a fost de acord să-l cedeze sub formă de împrumut, pentru un milion de euro. Dacă va confirma, Steaua va primi vara viitoare încă un milion de euro.

Hamroun a fost titular în ambele partide pe care Al Sadd le-a jucat până acum în campionat, 4-0 cu Al Kharitiyath și 2-1 cu Al Ahli. Însă de fiecare dată a fost schimbat în repriza secundă. Cu Al Kharitiyath, în prima etapă, Hamroun a oferit pasa din care Al Sadd a făcut 2-0, lob peste apărarea adversară, însă a fost înlocuit în minutul 76.

Cu Al Ahli, Hamroun n-a avut nicio realizare ieșită din comun și a fost schimbat în minutul 80. Ca o paranteză, Xavi, legendarul mijlocaș, a fost integralist în ambele partide. După primele două etape, Al Sadd are maximun de puncte.

Publicat: 26 09. 2016, 19:20
Actualizat: 26 09. 2016, 19:21