Cum au reacționat fanii lui Inter după gafa monumentală a lui Ionuț Radu, care poate duce titlul în vitrina lui AC Milan! Românul a fost pulverizat pe internet

Cum au reacționat fanii lui Inter după gafa monumentală a lui Ionuț Radu

Ionuț Radu, portarul lui Inter, a gafat în prima partidă a sa din acest sezon al Serie A. Inter a fost învinsă de Bologna, 1-2, golul victoriei fiind reușit după o greșeală uriașă a românului.

Goalkeeperul de 24 de ani a fost titular pentru că Handanovic are probleme medicale. Radu a gafat incredibil: în minutul 82 a dat pe lângă minge după ce un coechipier a aruncat de la margine, iar Sansone a marcat practic, în poarta goală, cel mai ușor gol al carierei.

Suporterii lui Inter Milano l-au distrus pe Ionuț Radu! Românul a fost desființat pe rețelele sociale! Acum AC Milan are prima șansă să câștige titlul în Italia.

Aici faza video în care Ionuț Radu a greșit în meciul Bologna – Inter, 2-1.

Care e programul lui Inter în ultimele patru etape din Serie A: Udinese, Empoli, Cagliari, Samdoria. Programul rivalei AC Milan este: Fiorentina, Verona, Atalanta, Sassuolo.

„Gândea Ionuț Radu în momentul în care a făcut asta? A fost o greșeală oribilă. Ar putea să o coste titlul pe Inter!”. „Dacă Inter îi oferea mai multe minute în teren lui Ionuț Radu, cel puțin în Cupa Italiei… Acum e trimis în poartă și și-a bătut joc”. „Aceasta este povestea lui Samir Handanovic, omul care i-a terminat cariera lui Ionuț Radu” „Boom, boom, boom! Ionuț Radu poartă tricoul lui AC Milan în secret!” au tunat fanii pe rețelele de socializare la adresa portarului român.

Inter a ratat ocazia de a urca pe primul loc în Serie A, acolo unde rămâne AC Milan. Inter are acum 72 de puncte, iar rivala deține două mai mult.

• Ce a scris Gazzetta dello Sport despre eroarea rușinoasă a lui Ionuț Radu! Jurnaliștii italieni nu s-au putut abține după gafa care distruge șansele Interului la titlu în Serie A și l-au făcut praf: „Harakiri”
Publicat: 27 04. 2022, 23:55
Actualizat: 27 04. 2022, 23:56