Cu prima șansă la calificare, dar cu un titular accidentat! O vedetă a lui Zidane „s-a rupt” în meciul tur cu Bayern. Primele semne în privința finalei de la Kiev

Real Madrid a obținut un rezultat bun în Germania împotriva lui Bayern Munchen, în vederea calificării în finala Ligii Campionilor, care va avea loc la Kiev. „Galacticii” s-au impus cu 2-1, dar au pierdut un om important din apărare.

Fundașul dreapta, Dani Carvajal, nu va putea fi recuperat pentru returul de pe „Bernabeu”, care va avea loc marți, 1 mai, dar are șanse de a fi recuperat pentru utimul act, în cazul în care Real Madrid se va califica. Deși o investigație medicală va avea loc vineri, în interiorul clubului se zvonește că apărătorul va lipsi între două și trei săptămâni.

• În minutul 67, Carvajal nu a mai putut continua și a acuzat o durere la coapsă, fiind înlocuit cu Benzema.

Bayern a început en-fanfare meciul cu Real, Kimmich a deschis scorul după nici 30 de minute, dar Marcelo a egalat înaintea pauzei. Asensio a decis meciul, în partea secundă, profitând de gafă imensă a lui Rafinha, care le-a permis oaspeților să declanșeze un contraatac năucitor.

Publicat: 26 04. 2018, 18:44
Actualizat: 26 04. 2018, 18:45