Cu Nicoliță pe banca de rezerve, Saint-Etienne a ratat calificarea în semifinalele Cupei Franței

Echipa AS Saint-Etienne, cu mijlocașul Bănel Nicoliță pe banca de rezerve, a ratat calificarea în semifinalele Cupei Franței, după ce a fost învinsă, marți, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), de formația Lorient, în sferturile de finală ale competiției, informează AFP.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Barthelme ’44 și Aliadiere ’90+3, în timp ce pentru gazde a înscris Aubameyang, în minutul 74.

În semifinalele Cupei Franței s-a mai calificat echipa Troyes, care a trecut, cu scorul de 3-0, de formația AS Nancy.

Partidele RC Lens (D2) – Girondins Bordeaux și Evian TG – Paris Saint-Germain se vor disputa miercuri.

Sursa: Mediafax

Publicat: 17 04. 2013, 11:28
Actualizat: 17 04. 2013, 11:29