Cu gândul la Steaua!** Ajax, ținută în șah acasă. FOTO EXCLUSIV Olandezii au pus deja în vânzare fularele pentru meciul cu Reghe&co

Ajax Amsterdam a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Roda Kerkrade, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Olandei, ultimul dinaintea partidei tur cu Steaua, din 16-imile de finală ale Ligii Europa.

Roda a deschis scorul, în minutul 39, prin Ramzi, iar Ajax a egalat în minutul 54, prin Blind.

Echipa din Amsterdam a evoluat în următoarea formulă: Vermeer – Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind – Schöne, Poulsen (Sigthórsson ’62), Eriksen – Cuenca (Lukoki ’62), De Jong, Fischer.

Ajax Amsterdam și Steaua se vor întâlni, joi, de la ora 20.00, în Olanda, în prima manșă a 16-imilor Ligii Europa.