Cristiano Ronaldo și-a făcut K.O. un adversar la debutul în Serie A. FOTO | Faza controversată

Cristiano Ronaldo n-a marcat pentru Juventus la debut, dar a fost extrem de activ și și-a încercat norocul în numeroase momente. În minutul 87, Ronaldo s-a ciocnit de portarul advers, Sorrentino, care n-a mai putut continua partida, fiind făcut K.O. de Balonul de Aur.

Juventus a marcat pentru 3-2 la faza respectivă, prin Mandzukic, dar jocul a fost întrerupt pentru ca centralul Pasqua să vizualizeze reluarea fazei. Cristiano Ronaldo a încercat să reia spre poartă din săritură, a lovit mingea cu brațul, după care s-a ciocnit de portarul Sorrentino, pe care l-a făcut K.O. După ce a văzut reluarea, centralul a acordat henț și a anulat golul. Sorrentino s-a ridicat inițial de la pământ, după care a făcut semn că nu mai poate continua și a fost scos pe targă.

Juventus a condus la Verona, gazdele au reușit să revină, dar campioana n-a cedat și a răsturnat scorul în prelungiri, când Bernardeschi a marcat pentru 3-2.

Publicat: 18 08. 2018, 21:01
Actualizat: 18 08. 2018, 21:02