Cristiano Ronaldo a lovit din nou! Portughezul a marcat decisiv în deplasarea de la Frosinone. VIDEO

Cristiano Ronaldo și-a intrat în formă după primele două goluri din etapa precedentă din Serie A. Portughezul a înscris din nou în liga din Italia, într-un meci pe care Juventus l-a câștigat, 2-0, în deplasarea de la Frosinone.

Cristiano Ronaldo a adus liniștea campioanei Italiei în ultimul meci din campionat. „Balonul de Aur” a marcat un gol esențial în economia vicoriei, în minutul 81, când scorul era 0-0. După un șut deviat  al lui Pjanic de la marginea careului, balonul a ricoșat norocos la Ronaldo, care nu l-a iertat pe Sportiello și a deschis scorul. Deși gazdele au solicitat offside la poziția portughezului, arbitrul a lăsat faza să continue. Imaginile ulterioare au demonstrat că Ronaldo se afla în poziția regulamentară.

Golul 2 al lui Juve a fost marcat în minutul 90+4 și a fost reușit de Bernardeschi. După 5 etape, campioana Italiei rămâne pe primul loc în Serie A, cu maximum de puncte, 15. Pe locul secund se află Napoli, cu 12 puncte.

Publicat: 24 09. 2018, 09:23
Actualizat: 24 09. 2018, 09:25