Craig Dawson a fost suspendat, deși coechipierul său Gareth McAuley a fost eliminat

Fundașul echipei West Bromwich Albion, Craig Dawson, a fost suspendat o etapă în Premier League, deși coechipierul său Gareth McAuley a fost eliminat în locul său în partida cu Manchester City, scor 0-3, a anunțat, marți, L’Equipe.

Arbitrul Neil Swarbrick l-a eliminat pe McAuley în minutul 2 al întâlnirii cu Manchester City, deși cel care a comis faultul asupra lui Wilfried Bony a fost Dawson.

Centralul și-a recunoscut greșeala, și-a cerut scuze, iar Comisia de Disciplină de Federației Engleze de Fotbal a decis să-l suspende pentru un meci pe Craig Dawson.

Formația Manchester City a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa West Bromwich Albion, într-un meci din etapa a XXX-a a campionatului Angliei. Golurile au fost marcate de Bony ’27, Fernando ’40 și Silva ’77.

West Bromwich a jucat în inferioritate numerică aproape de la începutul partidei, din minutul 2, când a fost eliminat Gareth McAuley.